Підбірка місць в Київській області, куди поїхати зі столиці на вихідні або просто змінити обстановку на кілька годин. Enjoy 🙂

Зоопарк “XII місяців”


Фото  tochka.net

У зоопарку, площею 16 гектарів, можна побачити більше 100 видів тварин. Серед його мешканців – білий лев і левиця, білий тигр, чорний ягуар, червоний вовк, гепарди, пума, гієни, камчатські ведмеді, різні мавпи, носоріг, антилопа канна, бізони, альпаки та інші.

Для дітей працює контактний зоопарк, де є віслюки, барани, міні-корови та інші домашні тварини. Для активного дитячого відпочинку тут знаходиться великий ігровий майданчик і піратський корабель.

У центрі комплексу, поруч зі ставком, розташований ресторан в стилі казкового замку, схожого на баварський замок Нойшванштайн – прообраз замку Білосніжки з диснеївських мультфільмів.

Вартість: для дітей до 3 років – безкоштовно, для дорослих і дітей вище 120 см – 150 грн, для дітей нижче 120 см – 50 грн.
Адреса: Вишгородський район, с. Демидов, вул. Вербова, 79.
Телефон: (096) 770 41 59.

Етнографічний комплекс «Українське село»

Комплекс розташований в 15 км від межі міста Києва в сторону Житомира в селі Бузова.

Етнографічний комплекс є насправді базою відпочинку.

База відпочинку етнографічного комплексу «Українське село» складається з музею, зоопарку,  готелю, будиночків для пікніка, мангальних місць, ресторану та сауни.

Етно-готель складається з п’яти старовинних, автентичних хат. Вони були розібрані і привезені з Полісся. Кожна хата – це чотиримісний номер.

Всередині хатки облаштовані усіма сучасними зручностями: плазмовим телевізором, душовою кабіною, кондиціонером. У той же час в номерах присутні символи минулого: глиняна піч із старовинним посудом, ікони, картини, дерев’яні лавки і столи встелені рушниками та килимами.

В етнографічному комплексі живуть свинки, поні, віслюки, олені, різноманітні птахи. Розваг дуже багато це і згаданий зоопарк, і дитячі майданчики, а ще у вихідні та святкові дні в етно-комплексі проходять квести, майстер-класи з гончарної майстерності, випічки хліба в справжній печі.

Вартість: вхід в етнографічний комплекс безкоштовний.
Адреса: Київська обл., Києво-Святошинський р-н, с. Бузова, вул. Дмитрівська, 1.
Телефон: (099) 333 07 70.

Парк “Київська Русь”

За 34 км від Києва знаходиться центр культури і історії, який відтворює на основі наукових даних архітектурний образ Стародавнього Києва і атмосферу Древньої Русі V-XIII ст. Головним об’єктом парку є дитинець-кремль Стародавнього Києва, просторово-архітектурний вигляд якого  відтворено в повному обсязі.

Тут можна поїсти смачних страв від княжих кухарів в корчмі “Веселий варяг” і в точках харчування під відкритим небом. І навіть залишитися на нічліг в будинку готельного типу “4 кімнати”, який знаходиться в 5 хвилинах від Дитинця Києва.

Вартість: для дорослих 150 грн, для дітей 50 грн.
Адреса: Київська обл., Обухівський район с. Копачів.
Телефон: (044) 461 99 37.

Еко-комплекс “Долина страусів”

Найбільша в Україні страусина ферма розташована в Ясногородці, за 30 км від Києва.

Перше поголів’я страусів завезли з Бельгії в 2001 р, сьогодні кількість птахів перевищує дві сотні.

Тут можна побачити сім’ї дорослих страусів зі страусята віком від одного дня до трьох місяців, відвідати міні-зоопарк.

Ресторан-корчма “Долина страусів” пропонує різноманітні страви зі страусятіни. Є власний винний льох і дегустаційний зал. Для дітей працює ігроленд.

Продається сувенірна продукція власного виготовлення. Проводяться страусині перегони, можна замовити катання на страусах.

Вартість: вхід на територію 20 грн, вартість екскурсійних квитків: дорослий – 50 грн., Дитячий – 40 грн.
Адреса: с. Ясногородка, вул. Підлісна, 32
Телефони: (04578) 2 32 40, (04578) 2 32 22, (096) 096 55 77.

Ландшафтний парк в селі Буки

Парк “Буки” було засновано в 1996 року у селі Буки Сквирського району.

Місцевий підприємець Іван Суслов викупив 2,7 гектара землі, яка була звалищем. Він зміг перетворити смітник в чудовий ландшафтний парк.

Парк ділиться на дві частини. Вхід в першу частину безкоштовний там розташований величезний фонтан. І ви його відразу впізнаєте – до реставрації він прикрашав Майдан Незалежності, після його утилізації, фонтан був викуплений і привезений до села Буки.

У другій частині розташовано маєток господарів, невеликий зоопарк і Алея казок. Сюди вхід платний.

Тут на березі річки красуються три задоволені жаби, що символізують достаток і багатство, відвідувачі можуть їх погладити.

Поруч з ними встановлено пам’ятник улюбленому письменникові Суслова – Максиму Горькому. Міст, що веде в маєток Суслових, зроблений дуже цікаво – з боків розташовані вузенькі стежки, де можна помилуватися на Алею казок з одного боку і на невеликий, але вишуканий водоспад з другої. На території є готель, ресторанчик і літні кафе.

Вартість: 10 грн.
Адреса: Київська обл., Сквирський район, с. Буки.
Телефон: (063) 161 42 58.

Квітковий годинник в селі Ковалівка

Село Ковалівка, що засноване в 1501 році,  знаходиться в 65 км від Києва.\

Омиває село річка Кам’янка, яка тут складається з каскаду ставків, які тягнуться в сусідні села Паляничинці і Кищинці. Це незвичайне, охайне село, яке вражає своїм центром.

Потрапивши сюди можна уявити, що знаходишся в Швейцарії. Чудові будиночки, акуратно вистрижені газони, до блиску чистенькі дороги. Найбільш ексклюзивне спорудження – це квітковий годинник (“Годинник вічності” – так його називають і жителі села). Він розташований на землі, але діями керує звичайна комп’ютерна програма.

Ще в так званій Швейцарії побудовано багато сучасних будиночків: гімназія, оздоровчо-профілактичний комплекс, готель “Лілея”, готель “Либідь”, ресторан, піцерія “Dream Land” і будинок культури.

Адреса: Київська область, Васильківський район, с. Ковалівка

Дендропарк “Олександрія”

АЛЕКСАНДРИЯ

Знаменитий парк розташувався в 100 км від Києва в місті Біла Церква.

Олександрія – чудове місце для відпочинку з сім’єю. Їхати в парк бажано на цілий день, захопивши з собою все для пікніка. Територія парку Олександрія становить 200 га. і налічує близько 2 500 видів рослин і дерев.

У парку можна помилуватися резиденцією родини Браницьких – засновників парку, а також Китайським містком з красивою червоною покрівлею і двома китайськими фігурами на вході (китайського мудреця і китаянки), прогулятися по павільйонах «Ротонда», Колонада, «Місяць» і Руїни.

Також на території парку є безліч водойм, ставків і водоспадів, де спокійно плавають качки і лебеді, а щоб птахам в парку жилося затишно, їм спорудили милі будиночки.

Вартість: для дорослих 20 грн.
Адреса: Київська обл, м Біла церква.

Водяний млин в селі Городище-Пустоварівське

У 114 км від столиці існує великий комплекс будівель водяного млина – унікальний пам’ятник промислової архітектури.

Споруджений у другій пол. XIX ст. поміщиком І. Підгірських, якому належав Городище-Пустоварівський цукровий завод. Комплекс складається з двох будівель, розділених дамбою через річку Рось. На правому березі знаходиться триповерховий будинок, який в даний час частково зруйновано (частина його обладнана під житловий будинок).

На лівому березі – велике чотириповерхова будівля, що збереглася в хорошому стані. Воно досі використовується за призначенням – це діюча млин (правда, зараз електрична) з робочим обладнанням столітньої давності.

Мальовничу картину доповнюють виступи граніту по берегах річки і металевий підвісний міст. Русло Росі розділено на два потоки, які з гуркотом вириваються через шлюзи. «Доважком» до комплексу є симпатична дерев’яна каплиця (XIX століття), розташована на кладовищі в Щербаках.

Адреса: Київська обл, Володарський район, c. Городище-Пустоварівське Володарського р-ну

Печера Геонавт

Пещера Геонавт

Найбільша, і мабуть єдина, печера в Київській області Геонавт знаходиться біля села Ходосівка, довжиною 60 м.

Печера Геонавт знаходиться між котеджним селищем (деякі джерела вказують назву селища – Золоті ворота) і яром.

Адреса: Київська область, с. Ходосівка

Садиба Хоєцьких

Усадьба Хоецких

Витончений будинок в стилі модерн споруджено в 1903 році за проектом архітектора В. Куликовського для сім’ї шляхтичів Хоєцьких, які володіли Томашівкою з 1810 року.

В радянські часи в будівлі розміщувалася середня школа. Зараз приміщення і територія садиби знаходяться в розпорядженні Різоположенческого чоловічого монастиря.

На території, ченці організували міні-зоопарк, де утримуються поні, страуси, різноманітні птахи. Відвідувачів просять мати скромний одяг (жінки в довгих спідницях і хустках, чоловіки в брюках) і утриматися від фотографування на території.

Адреса: Київська область, с. Томашівка

 Підземний монастир

подземный монастырь Буда

Офіційно вважається, що село Буда було засновано в 1755 році.

У давнину поруч з селом знаходився чоловічий печерний монастир. У 19 столітті місцеві жителі вважали, що в печерах заховані скарби монастиря. Не так давно деякі з печер були знайдені. Зараз в печерах проводяться розкопки.

Адреса: Київська область, с. Буда

Музей народної архітектури та побуту в Переяславі-Хмельницькому

Переяслав-Хмельницький  – це місто-музей, розташоване в 85 км від Києва, на лівому березі Дніпра, в тому місці, де в нього впадає річка Трубіж. Площа заповідника – 3050 га. У його складі 371 нерухома пам’ятка історії й архітектури українського народу.

На великій парковії території зі ставками представлені звезені з різних куточків регіону дерев’яні житлові, господарські та культові споруди XVII-XIX ст., а також реконструкція будівель більш ранніх епох.

В Переяслав-Хмельницькому діє ряд музеїв: Української Православної Церкви, народних обрядів, декоративно-прикладного мистецтва, українського рушника, історії бджільництва, хліба, наземного транспорту, музей-пошта, меморіальний музей М. Бенардоса, а також реконструйовано козацька фортеця.

Можна провести аналогію з Пирогово, але в Переяславі  все компактніше. Все доглянуто, не багато туристів,  водночас багато зелені і квітів.

Вартість: для дорослих 15 грн, для дітей 5 грн.
Адреса: м Переяслав-Хмельницький, вул. Літописна, 2
Телефони: (04567) 5 56 26, (04567) 5 53 28

Гранітне оголення в Богуславі

Недалеко від столиці України (123 км) знаходиться невелике місто Богуслав, засноване ще в 1032 році князем Ярославом Мудрим.

Саме тут знаходиться знаменитий пам’ятник природи – Богуславське гранітне оголення, або так звана гранітна «яма».

Вчені припускають, що вік цих скель сягає 2 мільярдів років. Хаотично розкидані валуни утворюють цілий гранітний острів, що омивається двома рукавами Росі. Скелі з червоного і сірого граніту досягають у висоту 10-12 м і формують каньйон довжиною 1,5 км. Тут часто можна спостерігати мальовничі річкові пороги, серед яких знаходиться глибока ванна, та сама «яма». Якщо дозволяє погода, в ній можна скупатися, хоча ця купальня не єдина в своєму роді. Деякі місцеві жителі називають Богуславське гранітне оголення місцем сили.

Крім усього іншого, Богуслав є відмінним місцем для відпочинку. Місто відоме як центр декоративної художньої творчості, в місті знаходяться – музей-садиба художника І.Сошенка, який тут народився і виріс, а в подальшому зіграв величезну роль у викупі з кріпацтва  Тараса Шевченка.

Також в місті є два історико-краєзнавчих музею, музей образотворчого мистецтва, музей Марко Вовчок, регіональний ландшафтний парк, безліч пам’ятників.

Адреса: Київська обл., М Богуслав

Затоплена церква в Гусинці

Затопленная церковь в_Ржищеве

При створенні Канівського водосховища в 1972 р було затоплено кілька сіл в околицях Ржищева (80 км від Києва). У колишньому селі Гусинці збереглася напівзатоплена Спасо-Преображенська церква з дзвіницею.

На крихітному острові, оточеному бездоганною синявою Дніпра, сяють золоті куполи Свято-Преображенського храму.

Церква, що височіє над водою, є фантастичним видовищем! Вона була побудована місцевим поміщиком Гусинським в 1812 році.

Храм в стилі українського бароко стояв на пагорбі, що перетворився в острів. Довгий час церква залишалася напівзруйнованою. Відновити храм в Ржищеві взялася релігійна громада УПЦ з Борисполя. Храмовий комплекс складається з будівлі церкви та дзвіниці, виконаних в стилі українського бароко.

До невеликого острівця, на якому знаходиться святиня, веде акуратний місток. Можна організувати поїздку на острів на моторному човні від Ржищівського причалу.

Адреса: м Ржищів, ур. Гусинці.

Пейзажі в Витачеві

Майже у самого Дніпра в 56 кілометрах від столиці розташоване село Витачів, засноване в 957 році. Поблизу нього виявлено поселення епохи бронзи та могильник скіфських часів.

Частина старого городища обвалилась в Дніпро, а частину забудовано будинками. Але зате в Вітачеві відкривається один з наймальовничіших видів на річку Дніпро. Три села – Трипілля, Халеп’я і Витачів – формують красивий природний ланцюг уздовж Канівського водосховища.

Витачів – одне з найпопулярніших місць для “тихого” відпочинку серед туристів на Київщині.

Тут, навіть на святкові дні, дуже мало людей. У селі круті схили, що ведуть до місця давньоруського городища, невелика дерев’яна каплиця, дерев’яний вітряк і три камені з символікою “Української духовної республіки“, заснованої письменником-філософом Олесем Бердником. Ще одне місце, звідки відкривається гарний вид, – поблизу сучасного кладовища на пагорбі. Звідси в гарну погоду видно Київ. Внизу, під самим обривом, є місце для риболовлі.

Адреса: Київська обл, Обухівський район, с. Витачів.

Блакитне озеро у Підгірцях

Места в Киевской области

Озеро є одним з найкрасивіших в Київській області та знаходиться в 24 км від Києва в селі Підгірці.

На територію озера платний в’їзд – 30 гривень з авто. Звичайно ж, можна залишити машину абсолютно безкоштовно (але подалі) на дорозі біля в’їзду 🙂

Сама територія теж ділитися на безкоштовну і платну частини. У першій досить чисто, хороший пісок, є роздягальня, багато місця на сонці і в тіні, але і людей досить багато. У другій частині все залежить тільки від вашої фантазії і можливостей, щоб обладнати собі гідний відпочинок.

Адреса: Київська обл., Обухівський район, с. Підгірці.

Бананова ферма в Рожнах

Під Києвом в 43 км від столиці є одна унікальна в своєму роді місце – тропіки!

Саме тропіки, в яких вирощують найрізноманітніші і екзотичні тропічні плоди. Кількість екзотичних рослин на метр квадратний тут зашкалює. Тут вирощують каву, інжир, ананаси, різні сорти мандарин, фейхоа, різноманітні сорти бананів, лимони, гранати. Всього понад 50 сортів тропічних рослин.

Господар, Анатолій Васильович Патій, селекціонер і власник цієї диво-теплиці, з гордістю проведе для вас екскурсію. Він вивів  особливий карликовий сорт бананів, який назвав “київським”. Ви теж можете купити бананове дерево собі додому.

Адреса: Київська обл, Броварський район, с. Рожни.

Резиденція “Межигір’я”

Заміський урядовий житловий комплекс, який отримав скандальну популярність в роки перебування при владі В. Януковича. Символ корупції в Україні.

Резиденція заснована в 1935 році на місці стародавнього Межигірського Спасо-Преображенського монастиря, відомого з XII в.

У радянські часи всі монастирські споруди були знесені, на їх місці розміщений комплекс відпочинку з заміським будинком 1-го секретаря ЦК КПУ, відомий в народі як “Дача Щербицького”.

У 2002 році “Межигір’я” стало резиденцією В. Януковича, який був тоді прем’єр-міністром України. Ставши президентом, Янукович через підставні структури приватизував резиденцію площею 137 га і розгорнув тут масштабне будівництво.

До складу комплексу входять: клубний будинок “Хонка” (головний палац), старий будинок Януковича, гостьовий будиночок ( “Будинок Путіна”), дебаркадер “Галеон”, спорткомплекс, спа-центр, гольф-клуб, яхт-клуб, гараж з колекцією автомобілів, зоопарк, кінологічний центр, величезний парк зі штучними озерами та інше.

З лютого 2014 року резиденція “Межигір’я” відкрита для доступу всіх бажаючих.

Вартість: від 50 грн. за вхід.
Адреса: Київська обл., Вишгородський район, с. Нові Петрівці.


Джерело ukraine-is.com – Чудові місця для відпочинку в Київській області

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *