Говорячи про Україну туристичну, ми в першу чергу думаємо про Карпати з їх густими лісами і дзюркотливими водоспадами, про Львів з його, зводячим з розуму ароматом кави і шоколаду або про Одесу з її вуличками, що кишать туристами, іронічними анекдотами і солоними бризками моря.

Але в Україні є багато міст, які можуть скласти гідну конкуренцію популярним туристичним маршрутам. І якщо ви вирішили знайти у своєму щільному робочому графіку кілька днів для сімейної подорожі по Україні, то ось вам кілька чудових ідей.

Житомир

Як і багато міст, розташованих дуже близько до мегаполісів, Житомир дуже довго страждав від браку уваги туристів, але тепер багато чого змінюється.

Це як і раніше одне з найстаріших міст України – засноване в 884 році (кажуть, що дружинником князів Аскольда і Діра – Житомиром), колишнє головне місто Волинської губернії. У різний час тут народилися і творили поет і боєць УПА Олег Ольжич, знаменитий піаніст Святослав Теофілович Ріхтер, письменник Володимир Короленко (кажуть, що дія його «Дітей підземелля» відбувається саме в багатокілометрових і ще не до кінця вивчених підземних ходах Житомира) і перший конструктор космічних кораблів Сергій Корольов.Природа теж не обділила Житомир: скелясті береги річок, соснові ліси і піщані пляжі – його прикраса.

Що  дивитись

Музей космонавтики

Музей розташований неподалік від будинку-музею Сергія Корольова. Це один з найоригінальніших музеїв космосу в Україні: тут зібрані унікальні експонати, від космічної їжі і справжніх скафандрів до спускаючих апаратів і моделей космічних кораблів.

Музей регулярно стає місцем виставок і авторських вечорів, концертів і наукових конференцій.

Музей «Ремісничий двір»

Це унікальний музей старовинного інструменту, аналогів якому в Україні немає. У мальовничому зеленому дворі і чудовому будиночку ви можете побачити (і дещо навіть помацати) більшу частину експозиції, а це 5 тисяч старовинних інструментів.

На території Ремісничого двору відтворена кузня з горном і ковадлами, одна з яких виготовлена ще в 1749 році. Готується до відкриття гончарна майстерня. Для гостей музею є також затишна зона для барбекю.

Музей пожежної охорони

А ось тут у дітей буде маса емоцій.

Сам музей розташований в башті будівлі 1895 року і поруч знаходиться діюча пожежна частина. У музеї – діорами з грандіозними картинами пожарищ, старовинні каски, брандспойти, карети, машини, інструменти – все-все, чим користувалися героїчні житомирські пожежні і сто років тому, і зовсім недавно.

 

Читайте:

 

Чернігів 

Не кожне українське місто може похвалитися такою кількістю переказів і легенд. Хоча Чернігів вважається одним з центром православ’я, зберігає він в собі і безліч містичних таємниць. Тому, якщо ви зі своїми дітьми хочете пограти в «мисливців за привидами», ласкаво просимо!

Що подивитись

Вал

Вал або Чернігівський дитинець – це найдавніша частина міста, яка включає не менш десятка різних пам’яток і пам’ятників архітектурної спадщини.

Тут вам і Будинок Лизогуба, і Чернігівська жіноча гімназія, в якій зараз розташовується художній музей, і Спаський і Борисоглібський собори, і 12 чавунних гармат з бастіонів Чернігівської фортеці, а ще прекрасний панорамний вид на Десну іБолдині гори.

Фото mariyat_ph

Антонієві печери

В Антонієві печери туристи їдуть зовсім не для того, щоб помилуватися архітектурною складовою, хоча подивитися тут є на що.

Подейкують, що це місце має дивну енергетичну силу, і десь там, в одному з їх підземних коридорів, можна навіть зустріти привид в чернечому одязі. Знаходяться системи підземних ходів і переходів в Троїцько-Іллінському монастирі, а точніше – під ним.

Єлецький монастир

Підземні споруди можна знайти і в Єлецькому монастирі. Досить великий комплекс просто оповитий легендами. Саме зЄлецьким монастирем пов’язана моторошна історія про українського «Дракула» – чернігівському мецената і полковника-упиря Василя Касперович Дуніна-Борковського.

Після його смерті в Чернігові стали відбуватися дивні речі. То карета, запряжена вороними кіньми, виїде з-за воріт. То зникли з лиця землі побудовані на кошти Борковського Воскресенська церква і відреставрований Спаський собор, церква Петра і Павла та навіть подарований Єлецькому монастирю дорогоцінний іконостас.

Не дарма все-таки Єлецький монастир став місцем зйомок фільму «Вій».

Луцьк

Старовинне місто Луцьк, обласний центр Волині, – то місце, де переплітаються дві культури – східна і західна, дві релігії – православна та католицька, дві епохи – древня і сучасна.Переконайтеся самі, прогулявшись по його вулицях.

Що дивитись

Замок Любарта 

Символ і головна визначна пам’ятка міста, історія якої налічує без малого майже сім століть. Комплекс включає в себе кілька веж, шляхетський та єпископський житлові будинки, підземелля собору Іоанна Богослова XII століття, в якому був похований той самий князь Любарт, який почав спорудження замку. Працюють тут і музеї – живопису, дзвонів, книгодрукування, зброї.

Але відправляючись на прогулянку по замку, краще скористатися послугами екскурсовода, так можна не тільки дізнатися історію архітектурної пам’ятки, а й потрапити в кілька цікавих куточків, які не вдасться знайти самому.

До речі, замок Любарта зображений на реверсі 200-гривневої купюри.

Дім Косачей

Саме тут Лариса Петрівна Косач, більш відома як Леся Українка, жила перед своєю останньою поїздкою за кордон. Знаходиться будинок зовсім недалеко від Замку Любарта.

У будинку зараз розташовується невеликий музей видатної української поетеси – «Лесина вітальня». Але відвідати його можна за попереднім погодженням з адміністрацією.

Луцькі підземелля

Якщо прогулятися з замку Любарта по вимощеній бруківкою Кафедральній вулиці, то можна спуститися до римо-католицького костелу Петра і Павла, спорудженого в першій половині 17 століття за проектом італійського архітектора Джакомо Бріано. Так ось поруч з костелом – вхід в знамениті луцькі підземелля, які вважаються одними з наймістичніших в Україні.

Розгалуженими підземними ходами, які часто мають кілька ярусів, жителі Луцька в давні часи могли виходити до річки Стир і поповнювати запаси води, що допомагало їм витримувати тривалі ворожі облоги. Зараз в підземеллях можна побачити підземну церкву, каплицю з похованнями та в’язницю …

Тернопіль

Четверте за величиною місто Західної України. Розташоване на річці Серет і знаходиться на перетині важливих автомобільних і залізничних шляхів.

Засноване, як і Івано-Франківськ, з замку в 1540 році краківським кастеляном Яном Тарновським на місці городища Топільче. До 1944 року називався Тарнополь. Як і чому змінили назву – історія замовчує. Від Києва до Тернополя – 430 км.

Що дивитись

Гідропарк «Топільче»

Самий «юний» і найкрасивіший парк міста був офіційно відкритий в 1985 році. Площа парку близько 66 гектарів. У гідропарку є безкоштовний живий куточок, де можна подивитися на оленів, муфлонів, коней, страусів, чорних лебедів, качок-мандаринок і пеліканів.

Територія парку – мережа з прямих алей, які розділені на 6 секторів. Кожен сектор має свою лінію оформлення та тематику: Поляна казок, Острів любові, Козацька фортеця, Звіринець та інші.

Домініканський костел

Цінний архітектурний пам’ятник пізнього бароко. Увінчаний двома елегантними вежами, він виглядає дуже переконливо. Побудований на місці давньоруської православної церкви в 1779 році.

Читайте:

Переяслав-Хмельницький

Одне з найдавніших міст України вперше згадується в договорі князя Олега з Візантією. У Переяславі в 1654 Богдан Хмельницький підписав історичну «Переяславську угоду», яка визначила долю Лівобережної України. По праву носить неофіційну назву – місто музеїв. Їх там аж 27.Від Києва до Переяслава-Хмельницького всього 85 км.

Що подивитись

Музей народної архітектури і побуту

Етнографічний музей архітектури і побуту Середньої Наддністрянщини славиться на всю Україну. Це музей під відкритим небом, який включає в себе парк з гаями, озерами, луками з розташованими на них церквами, млинами, сільськими будиночками, квітниками і городами.

Експозиції розташовані в хронологічному порядку: від пам’яток трипільської культури до будівель 19-20 століть. На території розташовується 13 музеїв, серед яких музеї рушника, бджільництва, хліба, сухопутного та гужового транспорту.

Вознесенський монастир

Комплекс Вознесенського монастиря був споруджений в 1700 році в центрі Переяслава на кошти гетьмана І. Мазепи. На монастирській території розташована двоповерхова будівля колишньої монастирської школи і гуртожитки бурсаків.

У 1776 році побудована триярусна дзвіниця в стилі українського бароко висотою 48 м, яка служила другим входом на територію обителі.

В радянські часи в приміщенні собору був відкритий музей-діорама «Битва за Дніпро» (довжина 28 м, висота 7 м), який відтворює події 21-22 вересня 1943 року, коли радянські війська Ватутіна форсували Дніпро на Букринському плацдармі в районі Переяслава.

У підвалі розміщений Мавзолей вічної слави, де на стінах увічнені імена переяславців, загиблих у ВВВ.

Музей космосу

Знаходиться на території музейного комплексу народної архітектури та побуту. Ще за радянської влади його помістили в стару дерев’яну церкву 1768 року, де він знаходиться і сьогодні.

Сам по собі музей є живим прикладом радянської атеїстичної пропаганди, коли в храмах створювалися музеї або атеїзму, або побуту.

Один з таких реліктів епохи залишився в Переяславі, де в інтер’єрі стародавнього храму замість ікон і свічок – ракети, місяцехід і електронно-обчислювальні машини.

Чернівці

Чернівці цілком би могли стати українським Оксфордом. Говорячи про Чернівці, відразу ж пригадується один з найкрасивіших університет і старовинні вулички. Це місто чудових архітектурних ансамблів, музеїв і театрів.

Що подивитись

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича

Наша відповідь школі чаклунства Хогвартс.

Приміщення університету спроектував відомий чеський учений, архітектор, академік Йосиф Главка в кінці XIX століття. І спочатку це була резиденція митрополитів Буковини і Далмації.

Сьогодні тут діє 16 факультетів в 14 навчальних корпусах, для відвідувачів відкриті ботанічний сад, зоологічний та геологічний музеї, видавництво і бібліотека з книжковим фондом в 2,5 млн. примірників.

Ратуша

Ратуша є однією з найвідоміших будівель в Чернівцях. Вона була побудована в 40-х роках XIX століття і стала прикрасою ринкової площі.

Башта з годинником 50-метрової висоти має оглядовий майданчик, з якого відкривається прекрасний вид на місто. А 12 листопада 2004 року в місті на річці Прут народилася нова традиція: о 12 годині трубач в національному костюмі грає чудову композицію «Марічка» прямо під вежею.

chernivtsi-2456280_960_720

Музей образотворчого мистецтва

Будинок Чернівецького художнього музею є унікальною пам’яткою архітектури, побудованим в традиціях Віденського Сецесиону, архітекторами Губертом Гесснером і Прокопом Супічем в 1900 році.

Спочатку будівля замислювалося як приміщення банку. Основою колекції музею є мистецтво Буковини XVII-XXI ст.

Його експозиція знайомить відвідувачів з культовим та світським живописом і графікою XVII – першої половини ХХ ст.

@vasiakovbasa

Фото @vasiakovbasa

Острог

По суті, ще одне студентське містечко України. Стародавнє місто, з яким пов’язано безліч найважливіших культурних подій в житті українського народу. Наприклад, друк першої книги на території України і відкриття першої друкарні.

Що подивитись

Острозький замок

Острозький замок на горі над р. Вілія – колишня резиденція могутніх князів Острозьких, які в XIV-XVII ст. володіли великими землями на Волині.

Із замком пов’язана історія «чорної княгині» Гальшки, яка після смерті її батька успадкувала все його майно. За її руку розгорілися справжні магнатські війни, її двічі примушували до заміжжя насильно, однак її дядько Василь-Костянтин зумів зберегти володіння роду Острозьких.

Згодом він прославився як просвітитель і захисник православ’я.

Острозька академія

Острозька слов’яно-греко-латинська академія – перший в Україні та Східній Європі вищий навчальний заклад. Заснована в 1576 році князем Василем-Костянтином Острозьким та княжною Гальшкою Острозькою.

Першодрукар Федоров відкрив при ній в 1580 році друкарню, де було видано перший «Буквар» і знаменита «Острозька Біблія». Серед випускників – гетьман Петро Сагайдачний, брати Наливайко та багато інших. Зараз займає приміщення колишнього монастиря капуцинів з Троїцьким костелом.

В академії працює музей (7 залів), а також проводяться екскурсії в підземелля монастиря, де раніше були виявлені крипти з похованнями ченців.

Луцька башта

Луцька вежа була ключовим оборонним елементом нижнього міста, що виконує також функцію в’їзних воріт з боку Луцька.

Це одна з двох збережених веж зовнішніх міських укріплень. В даний час приміщення пристосоване для експозиції музею книги і друкарства


Джерело ukraine-is.com

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *