Матамата – це містечко, побудоване для зйомок фільму «Володар перснів», що стало найпопулярнішою пам’яткою в Новій Зеландії!

Фото: www.mirkrasiv.ru

Коли Пітер Джексон, режисер знаменитого блокбастера «Володар Кілець», пролітаючи над одним з островів Матамата в Новій Зеландії, побачив ці місця, то відразу зрозумів, що вони ідеально підходять для екранізації села Хоббітона. У березні 1999 р він почав готувати поселення для хоббітів.

Фото: www.mirkrasiv.ru

Хоббітон був побудований на території приватної вівчарської ферми. Її власники – 3-и брата, двоє з яких живуть там же, а третій в Матамата – маленькому містечку в 20 хв. їзди, розташованому серед зеленої горбистої місцевості.

Фото: www.mirkrasiv.ru

Що найбільше сподобалося тут Пітеру Джексону – так це дивовижна краса природи і відсутність навіть натяку на цивілізацію. Американська знімальна компанія придбала центральну частину ферми і побудувала там для зйомок культового фільму «Володар кілець» місто Хоббітона.

Фото: www.mirkrasiv.ru

Зазвичай режисери створюють картонні декорації для фільмів, або ж малюють їх на комп’ютері. А ось Пітер Джексон вирішив зробити ґрунтовні декорації.

Фото: www.mirkrasiv.ru

Як відомо, в зйомках була задіяна армія Нової Зеландії. Солдати будували півторакілометрову дорогу до Хобіттону, з використанням спеціальних землерийних машин та безлічі іншої техніки. Було вирито 37 отворів для будиночків на схилах, а самі приміщення декоровані деревом і пластиком. Були зроблені огорожі з барбарису та висаджені невеликі сади.

Фото: www.mirkrasiv.ru

Цілих 9-и місяців тривали роботи над створенням знаменитого Хобіттону.

Фото: www.mirkrasiv.ru

Після зйомок трилогії це місце було закинуто. Декорації прибрали і деякий час тут залишалися лише порожні отвори. До 2011 року збереглися лише 17 з 37-и будиночків. Єдиними гостями там були групи туристів і численні стада овець.

Фото: www.mirkrasiv.ru

У процесі створення наступного фільму – «Хоббіта», кількість будівель збільшили в кілька разів і майже в первозданному вигляді залишили для туристів.

Фото: www.mirkrasiv.ru

Працівники місцевої ферми на прохання американських власників здійснюють догляд за всієї живністю, що населяє Хоббітона, і унікальним садом. Від великого кафе при дорозі з помітною вивіскою «Хоббітона», кілька разів на день ходить автобус.

Фото: www.mirkrasiv.ru

Після виходу фільму, на ферму почалося паломництво фанатів. Господарі були вкрай незадоволені тим, що до них почали приходити люди з проханням показати їм, де знімався фільм. Таким чином виникла ідея створити туристичний маршрут в Хоббітон, щоб якось упорядкувати потік незваних гостей. Ідея виявилася вдалою – на даний час ферму відвідує близько 300-т осіб в день. Тур до Хоббітону коштує $ 50 та триває близько 3-х годин.

Фото: www.mirkrasiv.ru

Для любителів фільму і книги «Володар кілець», це місце повно особливої чарівності.

Додайте краплю уяви – і можна побачити, як по вузькій доріжці, що в’ється серед пагорбів, їде, наспівуючи пісеньку, Гендалф на своєму візку, як виходить йому назустріч з дому на самій вершині пагорба старий друг Більбо, як вони курять трубки, дивлячись на долину з озером .

Однак, згідно статистики, близько 30% відвідувачів Хоббітона ніколи не читали книг Толкієна, а також не дивилися фільмів Пітера Джексона.


За матеріалами vokrugsveta.ua

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *