У яких країнах гастро звички місцевих є ідеальними для організму ми розкажемо у цій статті.

Японська кухня

Фото BrightWallpapers.com.ua

Недавнє дослідження підтвердило, що високою тривалістю життя японці зобов’язані традиційним гастро вподобанням, депрактично не використовуються продукти тривалого зберігання, а смак і зовнішній вигляд страв мінімально відрізняються від первозданного.

У 2005 році японський уряд випустив керівництво по здоровому харчуванню, стимулюючи населення споживати менше перероблених продуктів з високим вмістом вуглеводів. Замість них рекомендувалося є більше рису і овочів. Через 10 років дослідники виявили, що серед учасників рівень смертності від серцево-судинних захворювань знизився на 15%.

Ключові компоненти японської кухні: велика кількість свіжих продуктів, рис, пшенична і гречана локшина, риба і морепродукти, квасоля, овочі, помірне споживання м’яса, зелений чай матчу, велика різноманітність страв, невеликі порції.

Середземноморська кухня

Фото Woman.ru

Завдяки свіжим фруктам і овочам, круп з цілісного зерна, горіхів, риби і оливковій олії в якості основного джерела жирів, середземноморська кухня отримала статус найздоровішої в світі. Це магічне поєднання продуктів покращує загальний стан здоров’я, виступаючи профілактикою інсульту, діабету 2-о типу і навіть раку.

Аналіз медичних даних понад 1,5 млн дорослих показав, що перехід на середземноморську кухню знижує ризик серцево-судинних захворювань, хвороби Альцгеймера і хвороби Паркінсона.

Ключові компоненти середземноморської кухні: овочі, фрукти, боби, горіхи, цільнозернові крупи, трави та спеції замість солі, риба і птиця, обмежене вживання червоного м’яса, червоне вино в помірних кількостях.

Скандинавська кухня

Фото www.gotours.pro

На відміну від японської і середземноморської, про користь скандинавської кухні знає набагато менше людей. Тим часом недавнє дослідження, опубліковане в «Американському журналі клінічного харчування», показало, що нордичний раціон сприяє зменшенню запальних процесів в організмі.

Здоровою скандинавську кухню робить високий вміст клітковини, низька кількість цукру, велика кількість овочів та фруктів. Також жителі Швеції, Данії, Норвегії, Фінляндії та Ісландії вживають менше переробленого м’яса і молочних продуктів.

Ключові компоненти скандинавської кухні: жирна риба (оселедець, макрель, камбала, лосось), морепродукти, житній хліб, фрукти, молоко, сир, ячна, манна, рисова крупа, напої з шипшини.

Західноафриканська кухня

 
Фото В Отпуск.ру

Дослідники Кембріджського університету оцінили якість харчування в декількох країнах Західної Африки (Малі, Чад, Сенегалу і Сьєрра-Леоне), і прийшли до висновку, що місцева кухня не поступається за вмістом клітковини і ПНЖК омега-3 навіть японській кухні. Також жителі цього регіону значно рідше страждають на цукровий діабет 2-о типу та ожирінням, що, втім, може пояснюватися і помірною кількістю споживаної їжі.

Ключові компоненти західноафриканській кухні: рис, ямс, риба, арахіс, томати, цибуля, кориця, банани, ананас, манго, родзинки, м’ясо птиці, спеції.

Французька кухня 

Фото Каралiкi – blogger

Вчені давно намагаються розгадати феномен французької кухні: як цій нації вдається харчуватися продуктами з високим вмістом насичених жирів, але мати такі низькі показники серцево-судинних захворювань та ожиріння?

Одне з досліджень показало, що ключовим є кількість споживаної їжі. Так, французи люблять круасани, сир і м’ясо, але вони вживають їх помірно: більшість порцій в паризьких ресторанах містять в середньому 277 г їжі, тоді як в США, де ожиріння досягло масштабів епідемії, середня порція – 350 г.

Ключові компоненти французької кухні: сир, овочі, вино, оливкова олія, боби, зелень, яблука, м’ясо птиці, морепродукти і риба, червоне вино, коньяк.


За матеріалами  LikarInfo

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *