Якщо вас приваблюють загадкові місця, незвичайні споруди та старовинні легенди, то список, складений нами, напевно видасться вам цікавим. Навіть якщо ви не зіштовхнетеся з паранормальними явищами, маса вражень і відмінні фотографії вам все одно забезпечені.

Острів ляльок (Isla de las Muñecas), Мексика

Island of the Dolls, Mexico, June 18 2015

Згідно з легендою, в каналі неподалік від  острова потонула маленька дівчинка, чий дух так і не знайшов спокою. Принаймні так вважав Джуліан Сантана Баррера. Чоловік знайшов ляльку недалеко від місця загибелі дівчинки, і з тих пір почав збирати цю моторошнувату колекцію, щоб умилостивити дух загиблої дитини. Так тривало протягом 50 років, до самої смерті Джуліана. Незважаючи на забобони, що оточують Острів ляльок, його охоче відвідують туристи.

Священний ліс (Sacro Bosco), Італія

Possessed Ogre (Garden of Bomarzo)

Парковий ансамбль «Священний ліс» був споруджений в 1548-1580 роках в містечку Бомарцо. Замовником похмурого парку був герцог П’єр Франческо Орсіні. У Священному лісі знаходяться 30 скульптурних споруд, таких як Геракл, Афродіта, пес Цербер, сирени, а також падаючий будинок і Ворота пекла. Після кількох століть забуття парк був відреставрований і наново відкритий для відвідувачів у 1954 році, тоді ж він отримав ще одну назву – «Сад монстрів».

Місто-привид Централія (Centralia), США

Moon over Centralia

У 1962 році стався інцидент, який перетворив цей містечко на подобу Сайлент Хілла (до речі, там і були зняті деякі сцени однойменного фільму). Пожежні спалювали сміття на звалищі, яке була влаштоване в покинутій вугільній шахті. Полум’я перекинулося на вугільні пласти, і почалася підземна пожежа, яка триває донині. Але навіть це не зупиняє любителів екстремального туризму, фотографів і журналістів.

Гора Хрестів (Kryžių kalnas), Литва

© East News

Гора Хрестів, яка знаходиться недалеко від литовського міста Шауляй, нагадує старий цвинтар. Але насправді це пагорб, який став місцем паломництва католиків. Люди вважають, що якщо залишити тут хрест, то їх бажання здійсняться і їх буде супроводжувати вдача. Згідно з легендою, першим встановив хрест на пагорбі селянин, чия дочка була серйозно хвора. Незабаром після цього дівчинка одужала, а на пагорбі стали з’являтися нові хрести.

«Рука пустелі» (Mano del desierto), Чилі

© AFP / EAST NEWS

11-метрова скульптура встановлена в області Антофагаста на півночі Чилі. За задумом автора Маріо Іраррасабаля, цей значний монумент символізує самотність, несправедливість і безпорадність. Сумне місце користується популярністю, його регулярно відвідують туристи, тут знімаються кліпи і рекламні ролики. На жаль, деякі відвідувачі не можуть втриматися від вандалізму, тому руку доводиться періодично очищати від графіті.

Ліс Аокігахара, Японія

Aokigahara forest

«Аокігахара» перекладається як «Долина синіх дерев», але це місце відомо також як «Ліс самогубців». Він є не тільки популярним туристичним маршрутом, а й улюбленим місцем самогубців з Токіо і його околиць. Влада робить все можливе, щоб запобігти загибелі громадян. Для цього ліс регулярно патрулюють, уздовж стежок встановлені камери і таблички з телефонами довіри, а місцеві жителі повідомляють про всіх людей, які підозріло виглядають, до поліції.

Місто-примара Канбаші, Китай

Jiu Rider-2648

Канбаші називають містом-примарою, оскільки там майже ніхто не живе. Нове місто так і не було заселене через занадто високі ціни на нерухомість та інші фінансові проблеми. Не можна сказати, що воно зовсім безлюдне, там все-таки проживає близько 20 тис. чоловік, але з огляду на те, що воно було розраховане на 2 млн жителів, це створює ілюзію абсолютно порожнього міста. Кажуть, що туристів (особливо фотографів) там можна зустріти частіше, ніж місцевих жителів.

Озеро Споттед-Лейк (Spotted Lake), Канада

© East News

Озеро знаходиться в Британській Колумбії, неподалік від містечка Осуюс. Назва перекладається як «плямисте озеро», а індіанці племені Оканаган називають його Клілук і приписують йому містичні властивості. Незвичайний вид озера пояснюється високою концентрацією сульфату магнію, срібла, кальцію і титану. Але туристам навряд чи вдасться підійти до нього близько без дозволу старійшини місцевих індіанців, тому вони вважають за краще фотографувати озеро з відстані.

Газовий кратер Дарвазе (Derweze), Туркменістан

Darvaza gas crater

Кратер Дарвазе, або «Ворота пекла», утворився в 1971 році в результаті провалу ґрунту при розвідувальних роботах. Із дірки, що утворилася, почав виділятися газ, який було вирішено підпалити, щоб він не отруював людей з найближчих поселень. За розрахунками геологів, газ повинен був повністю згоріти за кілька днів, але пожежа триває вже 46 років і притягує до себе мандрівників, фотографів і дослідників з усього світу.

Костніца в Седлці (Kostnice v Sedlci), Чехія

© niglaynike / depositphotos.com

Костніца в Седлці, або Костел Всіх Святих, – на кладовищі в передмісті чеського міста Кутна-Гора відомий тим, що інтер’єр цієї будівлі прикрашений людськими кістками. Кладовище було не в змозі вмістити всіх покійних, тому в 1400 році була збудована каплиця з усипальницею, яка використовувалася для зберігання останків. Пізніше, в XIX столітті, кістки і черепи були очищені, вибілені і використані для внутрішнього оздоблення.

Острів повів (Poveglia), Італія

Poveglia

Легенди свідчать, що Повів  – один з островів Венеціанської лагуни – був місцем, куди засилали помирати хворих на чуму, і саме тому там до цих пір бродять неспокійні душі хворих. У 1922 році там була відкрита психіатрична лікарня, яка проіснувала до 1968 року. Ходили чутки, ніби над хворими проводили експерименти, а головний лікар збожеволів і наклав на себе руки, зістрибнувши з вежі. Острів виявився покинутий і залишається в такому стані до цього дня.

Ліс Хоя-Бачу (Pădurea Hoia), Румунія

Padurea Hoia

Ліс на заході румунського міста Клуж-Напока заслужив репутацію паранормального місця завдяки регулярній появі там НЛО та іншим дивним явищам. Місцеві жителі не бояться гуляти у лісі, але вважається, що тривале перебування в ньому може викликати нудоту, висип і запаморочення. Звичайно, все це можна було б вважати не більше ніж міськими легендами, якби не фотографії непізнаних об’єктів, які були визнані справжніми.

Овертонськиий міст (Overtoun Bridge), Шотландія

Overtoun House And Bridge

У моста в місті Дамбартон погана слава: собаки кидаються з нього вниз головою, причому завжди з одного і того ж місця: справа, між двома останніми прольотами. Все списували на містику, поки експерт з поведінки тварин Девід Секстон не дослідив те місце, куди стрибали собаки, і не виявив там величезна кількість слідів сечі норок і мишей. Ця субстанція сильно діє на собак, особливо мисливських порід, що і змушує їх бездумно зриватися з моста вниз.


Джерело Всвіті

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *