Коста-Брава – смуга середземноморського узбережжя на північному сході Каталонії, у складі Іспанського королівства. В горах збереглися руїни старовинних замків.

Назву «Costa Brava» вигадав у 1908 році каталонський журналіст Ферран агуле-і-Відал. Найменування слугувало заголовком краєзнавчої статті в газеті La Veu de Catalunya. Туристичний розквіт цього місця припадає на 1970 рік, саме у той час зафіксовано велику кількість туристів з Великобританії та ФРН.

Найвідоміші курорти:

Кадакуес, Сагаро, Санта-Крістіна-де-Аро, Паламос, Плая-де-Аро, Порбоу, Тосса-де-Мар, Ампурія-Брава, Пуерто-де-ла-Сельва, Сан-Фаліу-да-Ґішулс, Льорет-де-Мар, Бланес, Росас.

 

Що подивитися на побережжі Коста Брава

Монсерратський монастир

Монсерратський монастир – католицький бенедиктинський монастир в Іспанії, у Муністрол-да-Монсаррат, розташований на горі Монсеррат, на висоті 720 м. Названий на честь Діви Марії. Його було збудовано у ХІІ столітті на особливих скельних утвореннях із конгломерату. Є духовним символом і релігійним центром.

Цей монастирський комплекс збудовано у 1874 році. Користується популярністю завдяки статуї «Чорної Діви Монсерратської». Є легенда, що її вирізьбив євангеліст Лука, а до Барселони привіз апостол Петро.

Щодня у соборі можна почути спів хору хлопчиків, які є учнями монастирської музичної школи Escolania de Montserrat, що була заснована у XIII столітті. У музеї, що знаходиться при монастирі зберігаються роботи Ель Греко, Пікассо та інших відомих іспанських художників.

Діє два фунікулери: Сан Хуан піднімає вгору вище рівня монастиря, Санта Кава спускає вниз. Гора, на якій розташований монастир, серед місцевих жителів вважається священною. Багато з них приходять туди для того, щоб поклонитися і вимовити молитву.

Театр-музей Сальвадора Далі

Театр-музей Сальвадора Далі – музей, створений Сальвадором Далі, розташований у Фігерасі. У цьому місці розміщено найбільше зібрання картин художника.

Тут є два виставкових комплекси, що відрізняються між собою. Перший створено на основі старого муніципального театру (збудовано у XIX столітті архітектором Рока-і-Брюсом). Після пожежі будівлю було перетворено в Театр-музей відповідно до проекту Далі. Це єдиний художній витвір, кожна деталь якого є невід’ємною частиною цілого.

Другий комплекс – це зали, приєднані до будівлі муніципального театру в ході різних реконструкцій (тут є підземна каплиця-крипта, зали Вежі Галатеї).

Ось що Далі говорив про свій задум стосовно будівництва:

«Де ж іще, як не в моєму місті, мають зберегтися й жити у віках найбільш екстравагантні та фундаментальні з моїх робіт? Де ж іще? Те, що залишилося від Муніципального театру, здається мені дуже підходящим з трьох причин: по-перше, тому що я, перш за все, театральний художник; по-друге, тому що Театр розташований навпроти церкви, у якій мене хрестили, а ви знаєте, що я католик до мозку кісток; а по-третє, саме в цьому театрі, у його фойє, я вперше виставив свої живописні роботи».

Будівлю увінчано манекенами, які утворюють фігуру схожу на корону. Ці фігури у стилі арт-деко були відлиті Далі із синтетичного матеріалу та покриті позолотою. Два манекени, що стоять по краях центрального фасаду, тримають у простягнутих до неба руках атоми водню (цей образ постійно повторюється та свідчить про захоплення Далі наукою). На верхньому карнизі розміщені чотири білих фігури латників з батонами хліба на голові.

Внутрішній двір музею – це сад просто неба. У центрі двору – вертикальна інсталяція:

скульптура Ернеста Фукса «Велика Есфір» зображує жіночу фігуру, яка тягне ланцюгами колону Траяна з автомобільних шин.

Ботанічний сад «Пінья де Роса»

Ботанічний сад був створений власноруч засновником Фернандо Рів’єра де Каральта, який у 1945 році придбав ділянку землі, на якій почав висаджувати перші зелені насадження.

Зараз сад займає територію майже 50 тис. кв. метрів. Це найбільший сад кактусів на нашій планеті. Сад поділений на зони, які присвячені певним видам рослин. Усього нараховується близько 7 тисяч видів представників тільки Середземноморської флори. До них додається величезна кількість рослин, привезених з інших континентів. Тут є колекції агав, кактусів, опунцій, алоє. Деякі з них визнані кращими фахівцями в світі – наприклад, колекції опунцій та конофітумів.

Рослини збирали дуже довго, і вони поповнюються надалі. Щорічно проводиться посів близько 1,5 тисяч рослин (частина з яких слугує для розширення вже наявних колекцій, а частина є новими. Період цвітіння у ботанічному саду «Пінья де Роса» триває протягом цілого року.

На території є місця для відпочинку: кафе, ставок з рибками і невелике бунгало.

Музей іграшок

Музей іграшок – одна з найпопулярніших туристичних атракцій у місті Фігерас. Його було відкрито у 1982 році у будівлі колишнього готелю «Hotel Paris». Засновником музею є Хуан-Хосе Роса (має нагороду за розвиток народної культури).

У виставкових залах нараховують майже чотири тисячі експонатів: ляльки, конструктори для розвитку «Meccano»,мініатюрні театральні декорації, паперові тварини, м’ячі, машинки, потяги, літаки, маски, солдатики, роботи, фокуси, ігри для сліпих. А загалом зберігається понад 17 тисяч експонатів.

Також є багато знімків, на яких зображені діти разом з їх улюбленими іграшками. Завдяки цим фотографіям маємо змогу прослідкувати еволюцію ігор та іграшок протягом великого проміжку часу та побачити як та у що грали діти в минулому. Деякі з експонатів – це іграшки відомих людей (Сальвадор Далі, Хуан Міро, Хуан Бросса, Анна Марія, Федеріко Гарсія Лорке).

Окрім цього на території музею є науково-дослідницький центр, присвячений історії іграшок, бібліотека, конференц-зал та велика тераса.

Музей кіно

Відкриття музею відбулося 8 квітня 1998 року. Це був перший музей такого типу в Іспанії. Основу музейної експозиції складає частина колекції кінооб’єктів Томаса Мальоли.

Загалом нараховують близько 20 тисяч експонатів, 8 тисяч – кінематографічні об’єкти (кіноапарати та аксесуари до них), близько 10 тисяч документів з нерухомими зображеннями (фотографії, плакати, гравюри, малюнки та картини), 800 фільмів різних жанрів, бібліотека, що включає колекцію більше, ніж з 700 книг та журналів.

Томас Мальола колекціонував усі предмети кіноіндустрії протягом 30 років під час гастролей, що проходили в Іспанії, Франції та Каталонії. Головна ідея колекції  – зібрання об’єктів, пов’язаних із передісторією кінематографу та ранніми роками кіноіндустрії. У колекції зібрані елементи та об’єкти для проекції зображення, що використовувалися для появи кіно. У їх число входить 134 маріонетки китайського театру тіней, 2883 деталей, що пов’язані з «чарівним ліхтарем», 516 деталей, що здатні зробити зображення рухомим.

Особливо цінним є апарат для зйомки, що використовувався до та після винайдення фотографії.

Крім передісторії ранніх років кіно тут зібрано кінематографічні експонати, що свідчать про популярність кіно у ХХ столітті. Це прилади аматорського та дитячого кіно (друга категорія включає близько 2500 експонатів, у тому числі прилад для проекції та відображення зображень, фільмів, візуальних ефектів, виготовлених таким чином, щоб ними могли користуватися діти.

Тут є не тільки виставки із предметами кіно, а ще реалізується освітня програма про кіноіндустрію, відкрито музейний магазин, створено Інститут досліджень,  бібліотека, відеотека та архів. Також на базі музею діє клуб акторів.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *