Чи знаєте Ви таємницю Мінотавра, про печери Зевса та жорстокість Кроноса? Якщо ні, то швиденько читайте нашу статтю. Щоб не пролежати всю відпустку на пляжі чи біля басейну, пропонуємо переглянути Вам список місць для екскурсій.

Острів Крит – п’ятий за величиною острів у Середземному морі і найбільший острів Греції. Займає площу в 8 261 км², омивається чотирма морями — Критським, Лівійським, Карпатоським та Міртійським. Столиця – місто Іракліон.

На острові знаходяться залишки мінойської культури. Це найдавніша європейська цивілізація, яка процвітала на Криті за тисячі років до нашої ери (приблизно 2600—1400 роки до н. е.), яка вплинула на розвиток культури основних держав Егейського моря й на узбережжя Малої Азії.

Його назва за одною з версій походить від імені німфі Кріті (Κρήτη), котра охороняла золоті яблука Гесперід.

Пляжний сезон на Криті починається приблизно в середині травня і триває до кінця жовтня. У квітні і травні тут особливо красиво, в червні порівняно мало туристі, в липні і серпні не буває дощів і досить спекотно, у вересні та жовтні температура трохи спадає, тим не менш, купальний сезон у розпалі.

Самарійська ущелина

Ущелина Самарія має довжину 18 км і вважається найдовшою в Європі. Довжина туристичного маршруту дорівнює 14 км. Ширина ущелини – від 150 до 3 метрів у самому вузькому місці, яке називають «залізні ворота».

Це місце є заповідною зоною, що охороняє рідкісні види рослин та тварин. Саме тут мешкає критський гірський козел крі-крі. По всій території знаходяться охоронці, які слідкують за тим, щоб туристи не розводили багаття, не розбивали намети та не збирали квіти. Для контролю всім на вході видають квитки, що потім збирають для перевірки чи всі покинули ущелину.

Це місце зачинене взимку, а працює з травня по кінець жовтня. Туристична мандрівка до ущелини займає приблизно 8 годин.

Діктейська печера

Діктейська печера, або як її ще називають печера Псіхр – це печера, що розташована в Диктійських горах над плато Ласіті. Знаходиться на висоті 1024 м н.р.м. Є однією з популярних пам’яток Крита.

У міфології богиня Рея ховалася від свого чоловіка Кроноса, бо той пожирав їхніх дітей, у печері в Діктійських горах. Саме тут вона народила Зевса, а чоловікові віддала камінь, який загорнула в пелюшку. І з кінця ХІХ століття печера Псіхро стала асоціюватися з цим міфологічним місцем.

Розкопки проводили Джозеф Хадзідакіс (1886 рік) та Джон Еванс (1896 рік). В результаті розкопок були знайдені античні вівтарі, мотивні статуетки, присвячені Зевсові, кераміка ранньомінойської та пізньоримської ер. Згідно з цими знахідками виявили, що Зевсові тут служили близько 2000 років.

Сама печера розташована на висоті 1024 м. Складається з вестибюлю (вівтар і кам’яні столи для приношень) та основної зали. В глибині печери є невелике підземне озеро. Усередині організовано електричне підсвічування, через озерце перекинуті містки.

Спіналонга

Спіналонга – острів у Середземному морі, розташований неподалік від селищ Плака та Елунда. Назва острова є венеційською, що означає «довгий шип». Картограф Вінченцо Коронеллі наголошував на тому, що Спіналонга не завжди був островом, і що деякий час був зв’язаний з півостровом до якого прилягає.

З 1903 по 1957 роки острів використовувався як колонія прокажених (це була остання колонія у Європі такого типу). Останнім мешканцем острову був священик, який покинув острів у 1962 році. Він там перебував для підтримки релігійної традиції Грецької православної церкви.

Зараз острів є незаселеним і неабияк приваблює туристів. Також відвідувачам подобаються маленькі галькові пляжі. До Спіналонга можна дістатися з Елунди та Айос-Ніколаоса. На острові немає жодних будівель та готелів, тому всі тури тривають кілька годин.

На основі історії острову була написана книга «Острів проклятих». Видання має унікальні знімки, бо автор був знайомий з останнім губернатором колонії.

Плато Лассіті (Територія вітряків)

Плато Лассіті – це невелика піднесеність, що плавно переходить в рівнину. Займає територію площею в 25 квадратних кілометрів. З усіх сторін плато «огороджено» горами, з яких відкривається чудовий вид на околиці Греції.

На Лассіті можна побачити рідкісні види рослин і тварин. Але головна атракція – це неймовірна кількість вітряних млинів. Вони з’явилися в XV столітті для господарських цілей. Лассіті було засаджено фруктовими деревами, які треба було постійно поливати. І архітектор зрозумів, що можна добувати вологу за допомогою вітряків.

Усього на острові було побудовано близько 10 тисяч млинів. Більшість з них не працюють, але влада не піддає їх знищенню, бо офіційно вітряки вважаються пам’ятками архітектури.

Вай

Вай – пальмовий пляж, розташований на сході острова Крит. Це фініковий гай, що своєю красою так і манить туристів. Назва регіону Вай походить від грецького слова «вагія» – затока і є назвою пальми.

Пляж знайшли хіпі, яких переслідували і через це їм довелося покинути на початку 70-х років Маталам. І новий притулок знайшли саме тут. До початку 1980 року – ця територія стала місцем їх перебування. На жаль, хіпі дуже сильно засмітили Вай. Тому у 1980 році пляж було оголошено охоронною територією, після цього його очистили.

У наш час – це одне з найгарніших місць на Криті, і пляжу надано Блакитний прапор Європейського Союзу. Пальми Вай займають площу близько 250 га і це найбільший пальмовий гай в Європі. Є декілька легенд про те як з’явилися пальмові дерева. Одна з них говорить про те, що арабські пірати, які допливли сюди на своїх кораблях, їли фініки, які вони принесли з собою і кидали кісточки в грунт. З цих кісточок, проросли близько 6000 пальм, з яких зараз залишилися близько 4,500. Інша говорить про те, що ліси посадили фінікійські моряки, які колонізували область на Криті. Але це все легенди, вчені довели, що фініки належать до виду Phoenix Theophrastі, які відомі ще з давніх часів (про них написано в історичних працях Плінія).

Ліси в Вай захищені Лісовою службою, Європейським союзом і відповідними конвенціями. Він позначається як «Мальовничий ліс». Тут заборонено кемпінг, розбиття таборів, розпалювання багаття і будь-яка інша діяльність, яка може створити загрозу навколишньому середовищу, флорі і фауні пляжу.

Пляж – піщаний, з дрібним золотистим піском і галькою в його північній частині. Тут є шезлонги, парасольки, дерев`яні пішохідні доріжки. Поруч з пляжем знаходиться бананова плантація, де торгують фруктами та плодами.

Саме на пляжі Вай знімали відому рекламу батончика «Баунті», бо це місце справді дарує райську насолоду.

Музей Ель Греко

Музей Ель Греко – музейний заклад у місті Толедо.

Ель Греко відомий майстер Іспанії. Його справжній будинок було зруйновано і «перенесено» до будівлі Толедо. Під музейний заклад віддали просторий будинок герцогині Архона, в інтер’єрі відтворили уявну атмосферу помешкання кінця 16 століття.

У музеї є декілька цінних предметів епохи і оригінальних речей 16-17 століть (меблі, книги, мармурова скульптура). Особливістю є оригінали картин: «Спаситель», «Краєвид Толедо з планом міста».

Кносський палац

Кносський палац – пам’ятка мінойської цивілізації, розташований на північному березі острова і є його головною атракцією. Довгий час палац вважали легендою і сумнівалися в його існуванні, вчені виявили його лише в кінці XIX століття, завдяки археологу Артуру Евансу.

Стародавні греки згадували про Кноссе як про найголовніше місто острова Крит. Під час розкопок поселень римлян були знайдені монети з написами «Кнос» або «Кносіон», з зображеннями мінотавра і лабіринту. І, власне, Кносський палац – не перше спорудження на даній території. Вчені довели, що в період 2000-1700 рр. до нашої ери тут вже стояв палац. Він був зруйнований землетрусом (приблизно в 1700 р до нашої ери). Це був так званий «старопалацовий» період.

Архітектуру Кносського палацу деякі дослідники називають дивною, бо тут зосереджено кілька тисяч кімнат, з’єднаних між собою такою кількістю переходів, підйомів і спусків, які неможливо перерахувати.

Популярністю серед туристів користується Тронний зал палацу. Тут можна побачити кам’яний трон, перед ним стоїть кругла чаша, уздовж стін – кам’яні лави. Приміщення розраховане приблизно на 16 чоловік.

Обов’язковим для відвідання є Зал фресок. Тут знаходяться копії, багато оригіналів були знайдені в занедбаному стані. Зараз вони реставровані і знаходяться в Археологічному музеї в Іракліоні. Мінойські фрески виглядають дуже реалістично і насичені кольорами. Найвідоміші з них: «Ігри з биками», «Принц з ліліями», «Дама в блакитному», «Блакитна мавпа», «Синій птах», «Бик», «Носій ритону» і багато інших.

Є версії, що Кносський палац – це  житло Мінотавра. І дехто в це вірить. На території було знайдено гру, схожу на нарди або шашки, прикрашені слоновою кісткою, золотом, сріблом, гірським кришталем.

Фестський палац

Фестський палац знаходиться на пагорбі в 63 кілометрах від Іракліона. Звідси видно гірські вершини Іда та простори плато Мессара.

Західний двір і фундаменти відносять до старопалацового періоду. Новий палац був зведений після виверження вулкану на острові Санторін, що сталося близько 1700 року до нової ери. Посудини для зберігання зерна – піфоси також датовані старопалацовим періодом.

Навколо палацу знаходяться провулки і стіни будинків мінойського міста (палац не відокремлювався стіною від навколишніх будівель міста). Мощена доріжка між будинками збереглася з часів дорійського поліса (це один із символів «геометричного періоду»). У тронний зал можна заглянути тільки через грати. Там можна побачити алебастровий трон та лави для наближених.

У західній частині внутрішнього двору можна побачити залишки внутрішнього двору старопалацового періоду, але знаходяться вони нижче рівня землі (по колу – групуються головні споруди комплексу). Через центральний двір є вхід до найбагатших царських покоїв, стіни якого викладені алебастровими плитами (світло туди проникає через світловий колодязь). Вестибюль західного входу відновлений лише частково, до рівня фундаменту.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *