Кіпр – це вдале поєднання піщаних пляжів для відпочинку та історичних пам’яток для відвідування. Саме тут Вам не вдасться просидіти всю відпустку в готелі, бо Ви просто не зможете втриматися аби не відвідати всі архітектурні надбання

 

Республіка Кіпр – острівна держава на сході Середземного моря. Територія складається з острова Кіпр – 98%, британські військові бази Акротирі і Декелія, а також прилеглі острови Кіла, Кієдес, Єронісос, Глукіотісса, Корділія, Мазак та Айос-Георгіос – 2%.

Походження назви невідоме, але є декілька припущень стосовно цього питання. Перша версія говорить про те, що назва походить від грецького слова «кипарис», друга – від грецького слова «хна», і третя – від етеокіпрського слова «мідь». Вважають що латинське слово «cuprum» (мідь) походить від назви острову, бо там знаходяться родовища міді.

Замок Колосі

Замок Колосі – одна з основних визначних пам’яток Кіпру. Він розташований приблизно в 10 км на захід від Лімассола. Вважається, що саме з цього місця пішло відоме вино Кіпру «Коммандарія». Існує думка, що цим вином пригощали гостей на весіллі короля Річарда Левове Серце та його коханої Беренгарії Наваррської. Вони вінчалися у Замку Колосі.

Нині існуючий замок був зведений у 1454 році. Триповерхова башта фортеці заввишки 25 м і має товщину стін приблизно 3 м. На третьому поверсі знаходилися покої командора. Внизу, в підвальних приміщеннях, були колодязі.

Всередині кімнати пусті, на другому поверсі у покоях є лише каміни з гербами. Також тут є залишки рову, різьблений кам’яний балкон, герб Єрусалиму на фасаді та підйомний міст, за допомогою якого потрапляють до замку. На даху облаштовано оглядовий майданчик, з якого видно виноградники, поля та апельсинові плантації.

 

Петра-ту-Роміу (скеля Афродіти)

Петра-ту-Роміу – морська скеля у місті Пафос. В грецькій міфології це місце вважають Батьківщиною богині Афродіти.

Море в околицях Петра-ту-Роміу є небезпечним для плавання, а на саму скелю підійматися заборонено місцевою владою. Але неподалік є ресторан, туристичний павільйон і курорт «Пагорби Афродіти».

Згідно з легендою скеля є місцем народження Афродіти – богині кохання. Вона з’явилася з насіння і крові обрізаного Кроносом Урана, що потрапило в море і утворило білосніжну піну (звідси назва «пінородженна»). Ще одна легенда пов’язує це місце з назвою «Ахні». Це місцевий пляж, на якому ахейці висадилися після повернення з Трої.

Сучасна назва Петра-ту-Роміу – скеля ромеїв, відноситься до візантійського героя Дігеніс Акріта. Він був наполовину грек (ромей), а наполовину араб звідси й виникло його  ім’я «Дігеніс» – двічінародженний. Згідно з легендою він скинув скелю з гір Троодосу в бік сарацинів, котрі напали на острів. Ось чому розташована поруч з Петра-ту-Роміу скеля зветься «Сарацинська скеля».

 

Монастир Кікос

Монастир Кікос – один з найвідоміших монастирів Кіпру, розташований на горі Троодос.  Повна назва – «Священний царський і ставропігійний монастир Кікської ікони Божої Матері». Входить в комплекс споруд гірського району Троодос внесених у Список об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО.

Монастир був заснований у кінці XI століття, візантійським імператором Олексієм I Комніним. Знаходиться на висоті понад 1150 м метрів над рівнем моря.

Згідно з оповідями був заснований після створення ікони Богородиці, яку намалював святий апостол і євангеліст Лука. Вона стала прообразом інших копій ікон Діви Марії для Греції, Ефіопії, Грузії, Єгипту, Росії, Болгарії. Ікона має назву «Богородиця Милостива» або «Кікська Божа Матір», від назви монастиря Кікос, що складається з назв чагарника грецькою «кокос» і від співу птаха «кіку». Крім згаданої реліквії є мироточива ікона, мощі святих (Івана Златоуста, Івана Хрестителя та багато інших).

Протягом століть місцеві жителі почитали ікону, а чудеса, що відбувалися на острові, пояснювали її присутністю (наприклад, врятування кіпрського аграрного регіону від нашестя сарани в 1760 році). Музей монастиря Кікосу є сховищем культурних та історичних надбань Кіпру. Експозиції мають декілька залів з витворами християнського мистецтва.

Мис Греко

Мис Греко розташований у південно-східному куті Кіпру, розділений на дві частини: військову та туристичну. У військовій знаходиться британська база, і доступ до неї закритий.

Тут ви зустрінете рідкісні види орхідей, крокусів та ірисів, також є багато екостежок. Увагу туристів приваблюють оглядовий майданчик та печери зі сторони Айя-Напи. Це місце ідеальне для тих, хто полюбляє кататися на квадроциклах та баггі.

Мис Греко називають Блакитною Лагуною. Тут дуже гарно під час заходу сонця. Береги – скелясті, є багато бухт та печер. Там є де погуляти і дуже цікаво пірнати у блакитну воду. Після  екскурсій вуличками старовинних міст, коли сонце стає нестерпним, цей мис – райське місце для відпочинку біля моря.

Церква Святого Лазаря

Церква Святого Лазаря – християнський храм IX століття у місті Ларнаці. Названа на честь праведного Лазаря з Віфанії, якого, згідно з Євангелія, воскресив Ісус Христос. Над його гробницею була споруджена церква святого Лазаря, біля вівтаря є печера (її розмір – 6 х 12 м) – його гробниця.

Храм має довгасту прямокутну форму з тристоронньою апсидою на фасаді. Усередині храм розділений на три нефи з громіздкою подвійною колонадою і арковими прольотами між ними. Храм вінчали три бані та дзвіниця з південно-східного боку.

Унікальний бароковий іконостас церкви був зроблений протягом дев’яти років (з 1773 року по 1782 рік), має 120 ікон, виконаних у візантійському стилі. Інтер’єр сильно постраждав під час пожежі у 1970 році.

За вісім днів до Великодня (в Лазареву субботу) храмову ікону святого Лазаря носять вулицями Ларнаки під час святкової ходи.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *